Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

image10 dôvodov prečo angažovať ,,Janca"

4.4.2014

V nasledujúcich bodoch sa vám pokúsim priblížiť, aký veľký prínos má pre nás Tomáš Janček. Niektorých možno prekvapí, kde sa vzalo až desať výhod, no myslím, že pokojne by sa ich dalo nájsť ešte o niečo viac. Janco, ako znie jeho prezývka, ku nám prestúpil z konkurenčného tímu a teda Kladivárov Partizánske. Na hokejbalovej scéne je to už naozaj ostrieľaný chlapík. Sám sa môže pýšiť niekoľkými úspechmi či už vo vyššie spomínaných Kladivároch alebo v klube ŠK Harvard Partizánske. Prejdime ku konkrétnym bodom, na základe ktorých vám predstavím náš obrovský kauf.

1. Čo sa samotnej hry týka

Janco je typ obrancu, proti ktorému sa hrá naozaj ťažko. Vie si urobiť poriadok pred bránkou, zorganizovať vlastné rady hráčov v poli, taktiež dominuje agresívnou hrou a tvrdou, no najmä presnou ranou príklepom. Ovláda jednu naozaj svojskú kľučku, ktorú sme doposiaľ u iných hráčov nevideli.

2. Vodca, ktorý chýbal

Bošanci už naozaj roky hľadajú svojho vodcu. Tip hráča, ktorý má tieto princípy v sebe. Vždy sa v našom tíme nachádzali aj hráči, ktorí mali veľkú hernú kvalitu, no tip hráča s vodcovskými schopnosťami doteraz len márne hľadali. Tukan st. či Adrián Daňo sa v tejto úlohe doposiaľ neosvedčili. Nádejou ostával mladší z dvojice Daňovcov a to Lucián. ,,Priznávam, doposiaľ som si v tejto úlohe moc neveril, nakoľko som myslel, že som primladý. No teraz po reforme kádra a angažovaní Janca som prišiel na to, že je to len na mne.” Poznamenal Lucián. Tiež podotkol, že s jeho úlohou mu výrazne pomáha Janco, ktorý je tip prirodzeného vodcu. No najmä je starší a skúsenejší. V našom kádri máme konečne dvoch prirodzených vodcov, čo je naozaj skvelé.

3. Sebavedomie tímu

S príchodom hráča Tomášových kvalít a jeho povahy vzrástlo sebavedomie celého tímu. Je to chalan, ktorý sa nebojí žiadneho zápasu. Má víťaznú mentalitu a odhodlanie ísť si za svojím.

4. Organizátor ako lusk

Janco rozšíril aj vedenie nášho tímu. Vďaka jeho organizačným kvalitám sme sa dostali na najprestížnejší hokejbalový turnaj v Európe (Országh Cup 2014). Takisto nás čakajú aj ďalšie prestížne hokejbalové podujatia. S Tomášovými kvalitami v tejto sfére to bude naozaj hračka. Nerobí mu problém vybaviť kvalitného súpera na prípravný zápas. Pokojne i na každý víkend.

5. Agresor a ochranca

Bošanci odjakživa disponujú mladým a húževnatým tímom. Je to výhoda i nevýhoda zároveň. Na vrcholných mužských podujatiach potrebujú aj starších hráčov. No najmä chalanov, ktorí si dokážu spraviť poriadok i ,,zahodiť rukavice”, keď je treba. Janček je presne týmto tipom hráča.

6. Hokejbalový fanatik alebo hokejbal je hra len pre nadšencov

Hokejbal patrí do kategórie amatérskych športov. Tejto hre sa venujú najmä nadšenci a fanatici. Janco je rozhodne ukážkovým hráčom, čo sa samotného prístupu ku hre týka. Za hokejbalom by cestoval aj naprieč celou republikou. Je dôležité mať v tíme takýchto hráčov, sú pilierom k úspechu.

image7. Niečo nové

Náš klub už od nepamäti ponúkal atraktívnu hru v tempe. Rýchlosť, agresivita i niekoľko efektívnych akcií sú zžité s naším mužstvom. Nevýhodou je však niekedy až zbytočné komplikovanie samotnej hry a herných situácií. Slabá efektivita v koncovke, lacné prepadávanie v obrane. Nedostatok presných rozohrávok od obrancov a časté vozenie lopty. Tomáš je priamočiary hokejbalista. Vie, kedy má vystreliť a najmä nevozí lopty. Preferuje krátke, rýchle a presné rozohrávky z obrany, čím dokáže upokojiť hru. Všetkým už musí byť jasné, že nie je typickou ,,Bošianskou školou” a našej hre ponúka niečo nové.

8. Samotné meno má význam

Pri jeho angažovaní sme vedeli o jeho organizačných schopnostiach. No až neskôr bolo zrejmé, že prezývka ,,Janco” na hokejbalovej scéne už niečo znamená. Tomášove kontakty, či sa jedná o rozhodcov, vedúcich súťaží a tímov nám môžu otvoriť dvere ku zviditeľneniu nášho tímu.

9. Zmena je život, výstižnejšie, zmena mu prospela.

Od samotného príchodu ku nám, presnejšie už od prvého zápasu, ukazuje svoje kvality. Môžeme hrdo podotknúť, že sme ulovili lepšieho hráča ako sme sami čakali. Určite to je aj tou úľavou od organizačných povinností, ako sám povedal. Niekoľko mu ich ostalo, no väčšina leží na bratoch Daňových. ,,Myslím, že napriek všetkému a odchodu z milovaného klubu Kladivárov Partizánske si pôsobenie u nás užíva. Pevne verím, že mu dáme kopec možností na radosť z hry i úspechov, ktoré na nás čakajú, poznamenal Denis Magdolen.

10. Zapadol do kolektívu.

Medzi Jancom a ostatnými hráčmi visela spočiatku priepasť. Mnoho otáznikov, ktoré sa vynárali napokon úplne vymizli. Obávali sme sa jeho reakcie na náš primladý káder, no zobral to pozitívne so slovami: ,,Tento tím má potenciál.” Áno, sú to slová, ktoré zahrejú pri srdci, lenže máme pred sebou kopec práce a sami nevieme, ako dlho to potrvá, vybudovať kvalitný a víťazný tím. Tomáš zapadol do kolektívu,  napriek vekovej bariére, celkom solídne. Starších hráčov poznal dlhšie a dosť mu uľahčili udomácniť sa. Mladší hráči sa môžu od neho veľa naučiť. Jeho celková aklimatizácia na nové prostredie je u konca. Tomáš Janček je právoplatným hráčom HBK Bošany.  

TOPlist