Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

imageHokejbal Bošany (publikované v tlači)

30.9.2014

Historicky najúspešnejšia sezóna mužského tímu HBK Bošany sa niesla v znamení hneď niekoľkých triumfov. Bošianské medvede odštartovali sezónu v septembri v 1.SHbL v Nitre. Neskôr zvíťazili na Turnaji športových nadšencov v Zlatých Moravciach i Granát Cupe 2014. Domáci Kilo Cup 2014 priniesol peknú druhú priečku. Zúčastnili sa taktiež najprestížnejšieho európskeho turnaja Országh Cupu 2014, kde odohrali vyrovnané zápasy v skupine medzi Slovenskou špičkou reprezentovanou 48 tímami. Bošianske HBK hladné po úspechoch bojovalo aj na kvalitnom turnaji v Senci, domácom Winners Bison Cupe (na umelom povrchu) či Slniečko Cupe, kde však nenaplnili očakávania a v budúcej sezóne by radi svoje výsledky ešte zlepšili. Dres Bošancov počas sezóny obliekala aj dlhoročná opora mládežníckych reprezentačných tímov a čerstvý majster sveta do 20 rokov Tomáš Hirkala.  

    Prestížny turnaj ,,Kilo Cup“ sa po prvýkrát konal v Bošanoch, pričom sa niesol v znamení charitatívnej akcie. Podujatie bolo pod záštitou Jozefa ,,Kila” Kováčika, ktorý s pomocou mnohých sponzorov, ako aj starostu obce Ing. Pavla Štrosa, Vojtecha Petrusa a za pomoci hráčov z HBK Bošany vytvorili túto udalosť. Tombolový výťažok putoval pre choré deti v Nitre, i bojovníčku Julku. Tím HBK Bošany si v rámci tejto akcie zmeral sily najskôr so Sponzormi turnaja a vyhral 5:3. Neskôr na nich čakal Slovan Bratislava vedený Romanom Kukumbergom, Liborom Hudáčkom, Branislavom Konrádom a inými... Taktiež podľahli domácim Bošancom a to 3:1. Posledným skupinovým súperom bola Kováčikova Kométa Brno (vicemajster Českej hokejovej extraligy). No ani tá nestačila na domácich a prehrala v pomere 5:3. Vo finále figuroval ako oponent HBK Bošany mužstvo HK Nitra. Množstvo hviezd na Nitrianskej strane (Miroslav Stoch, Marek Slovák, Garip Saliji a ďalší Nitriansky hokejisti a hokejbalisti z Nitrianskych Rytierov) porazili domácich Bošancov 3:1. Turnaj sa tešil značnej diváckej podpore, ktorú už dlho Bošianske ihrisko nezažilo. Stovky priaznivcov dobrej zábavy a športu tak vďaka zakúpeniu tombolových lístkov podporili charitu. Na organizátorov a hráčov po skončení turnaja čakala veľmi dobre zorganizovaná ,,afterparty” v reštaurácií Olympia v Topoľčanoch.

    V sezóne 2014/2015 sú ambície mužského tímu samozrejme o čosi vyššie. Na súpiske pribudlo sedem ostrieľaných borcov z Bánoviec nad Bebravou a štvorica hráčov z Partizánskeho. Pred štartom 1.SHbL v Trenčíne ostáva jasným cieľom umiestnenie do top štvorky pred play-off. Za zmienku stojí aj celoročná práca s mládežou, ktorá stále prináša svoje ovocie. V roku 2014 sa tím mladých hráčov z Bošian zúčastnil MSR U14, v tomto roku sa výber hráčov z Bošianskej hokejbalovej školy stal víťazom Slovenskej hokejbalovej extraligy v drese Martina.

    Týmto by sme chceli informovať rodičov a ich deti, že nábor (chlapcov a dievčat 7 – 12 ročných) do hokejbalového družstva sa koná každý pondelok o 17:00 hod. na hokejbalovom ihrisku v Bošanoch, ul. M.R. Štefánika 1183. Viac info na: www.bosanyhbk.wbl.sk.

Lucián Daňo pre časopis Bošanec - Občasník obyvateľov obce Bošany

TOPlist